Генеральний директор ДК “Укроборонпром” Юрій Гусєв розповів про перспективи МСЗ, крейсеру “Україна” та “Зоря-Машпроект”

Генеральний директор Державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв виступив в програмі “Добрий вечір” на ТРК “НІС -ТВ” під час візиту до міста Миколаєва.

Як змінилась ситуація на ДП “Миколаївський суднобудівний завод” за цей рік?

За цей час відбулось кілька важливих подій.

Перше – ми почали розробляти концепцію індустріального парку на базі Миколаївського суднобудівного заводу.

Друге – ми спільно з асоціацією “Укрсудпром” та представниками Миколаївської області розробили проект Стратегії розвитку суднобудування в Україні, який ми вже обговорювали на РНБО, з народними депутатами та ВМС. Затвердження цього документу на РНБО потребуватиме і прийняття нових законів для підтримки суднобудування. Без розвитку суднобудування майбутнє регіонів Півдня України є не таким оптимістичним.

Чи можливо в перспективі, що МСЗ із структури “Укроборонпрому” буде передано до ФДМУ і далі фонд буде виносити це підприємство на приватизацію?

Це можливо. Чи бачимо ми таку перспективі – ні. Ми працюємо над тим, щоб завантажити завод роботою і залучити інвестора. Завод потребує суттєвих інвестицій і технологій.  Завод має цього року значно кращі показники ніж минулого. Підпримємство має потужності та майбутнє.

Яка доля крейсера “Україна”, який знаходиться на території МСЗ?

Ці питання знаходяться на розгляді в Уряді. Ми готові реалізувати будь які рішення.  Остаточного рішення наразі немає. Обговорюються різні проекти актів КМУ.

Як реформа “Укроборонпрому” вплине на ДП “Зоря-Машпроект”?

Підприємство стане одним з базових для майбутньої холдиногової структури. Переконаний, що “Заря-Машпроект” може отримати багато нових замовлень від НАК “Нафтогаз” та інших підприємств України. Тим більше, що зараз перед Україною стоять виклики в газотранспортній системі, видобувній галузі, необхідно створювати інфраструктуру – підприємство може грати певну роль в цих процесах.

Я бачу перспективу підприємства в реалізації проектів для ВМС та проектах країн-партнерів.

Повне відео інтерв’ю дивіться тут.

 01:32 зміст та завдання реформи ДК “Укроборонпром”;

12:25 здатність забезпечити армію та перспективи будівництва патронного заводу;

14:42 долю Меморандуму з миколаївською владою;

17:45 можливу приватизацію МСЗ;

19:09 долю крейсера “Україна”;

20:08 перспективи ДП “Зоря”-“Машпроект”;

22:20 перспективи бронетанкового та авіаремонтного заводу.