(ВІДЕО) “Укроборонпром” та «Укрсудпром» розробили Стратегію розвитку суднобудівної промисловості України

Державний концерн “Укроборонпром” спільно та Асоціація суднобудівників України «Укрсудпром» перезентували Стратегію розвитку суднобудівної промисловості України.

Суднобудівна галузь України має високий потенціал, але протягом багатьох років перебуває у складному фінансово-економічному стані. Це стосується і Укроборонпрому: завантаженість окремих суднобудівних підприємств не перевищує 50%.
Тривала відсутність замовлень обумовила фізичну зношеність виробничих фондів до 80%, неконкурентну заробітну плату та затримки з її виплатою, скорочення чисельності робітників більш ніж у 10 разів за роки незалежності.

Глибина та складність проблем, які накопичилися, потребують комплексного підходу та спільних дій. Саме тому сьогодні ми ініціювали проведення круглого столу за участі представників центральних органів виконавчої влади.

Викликів чимало.

Проте розроблений нами проєкт Стратегії, який ми надіслали на розгляд до Рада національної безпеки і оборони України, їх передбачає, а тому містить комплекс законодавчих пропозицій та заходів, спрямованих, в тому числі, на залучення інвестицій.

Якщо коротко і стисло, Стратегія забезпечить:
стимулювання внутрішнього попиту на продукцію суднобудування України;
підвищення конкурентоспроможності суднобудівників;
збільшення частки вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами;
збільшення морського судноплавства та зростання тоннажу флоту під Державним Прапором України;
формування додаткових фінансових джерел на рівні підприємств.