Компанія «Техагро» планує побудувати в порту Південний новий термінал

На засіданні Ради морського порту Південний, яке відбулося 8 вересня, був представлений проєкт «Будівництво причально-технологічного комплексу ТОВ Компанія «Техагро».

В роботі засідання взяли участь керівництво Адміністрації морського порту Південний, представники ДП «Адміністрації морських портів України», державних підприємств, стивідорних компаній, морських терміналів та інших компаній, що працюють в порту.

Сторони переглянули презентацію проєкту та розглянули питання про його включення до Плану розвитку морського порту Південний на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу.

Проєктом передбачено будівництво терміналу для прийому та перевантаження зернових вантажів насипом з автомобільного та залізничного транспорту, рослинної олії з автомобільного транспорту, соняшникового насіння. До його складу увійдуть перевантажувальні комплекси зернових вантажів та приймання рослинної олії, а також олійний завод.

Згідно з проєктом, планований вантажообіг нового терміналу складатиме 2700 тис. тонн на рік зернових, 200 тис. тонн рослинної олії. Переробка насіння соняшника — до 80 тис. тонн на рік. Загальна територія земельних ділянок, на яких розгорнуться роботи — 30 гектарів. Початок реалізації будівництва термінала заплановано на 2022 рік. Термін будівництва — 44 місяці. Строк окупності проєкту складає шість років.

Також на засіданні було підбито підсумки роботи морського порту Південний за перше півріччя поточного року, опрацьовані актуальні питання та пропозиції щодо покращення роботи порту.

Крім того, обговорили питання щодо виконання організаційно- технічних заходів з підготовки виконання експлуатаційних днопоглиблювальних робіт у 2022 р.