Військові моряки відвідали з дружнім візитом болгарських колег

Протягом кількох днів у межах заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України, згідно з програмою НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP), тривав дружній візит делегації Інституту Військово-Морських Сил Національного Університету «Одеська морська академія» до Військово-морської академії імені Ніколи Вапцарова в місті Варна, Республіка Болгарія.

Делегацію очолював тимчасовий виконувач обов’язків начальника військово-морського ВВНЗ капітан 1 рангу Максим Кіріакіді.

Під час візиту українська делегація взяла участь у святкуванні 140-річчя Академії ВМС Республіки Болгарія. Українці обмінялися думками зі своїми закордонними колегами, обговорюючи питання щодо перспективи подальшої співпраці з огляду на вимоги до сучасної військової освіти.

Окрім того, вони ознайомилися з порядком планування навчального процесу, методикою складання та змістом програм підготовки військових фахівців в Академії ВМС Республіки Болгарія. Також були обговорені питання організації навчального процесу в академіях ВМС країн-членів НАТО, що в подальшому дає можливість налагодити співпрацю з представниками інших навчальних закладів ВМС цих країн.

Не менш важливим для наших моряків стало вивчення досвіду ВМС Республіки Болгарія та механізмів і процедур трансформації організації корабельної служби в організацію корабельної служби провідних країн-членів НАТО.

Під час урочистостей представники національних ВМС подарували для каплиці при Академії ВМС Республіки Болгарія ікону св. Миколая Чудотворця, який вважається покровителем підкорювачів морів.

Здобутий нині досвід сприятиме процесу інтеграції системи військової освіти України до світових стандартів, вдосконаленню практичних навичок особового складу Інституту ВМС НУ «ОМА» та зміцненню дружніх відносин між Україною та країнами-членами НАТО.