РНБО прийняла за основу структуру Стратегії морської безпеки України

Під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в Апараті РНБО України відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Стратегії морської безпеки України.

За словами О. Данілова, морська безпека посідає важливе місце у системі національної безпеки держави, і розробка відповідної стратегії є одним з ключових завдань, які поставив Президент України Володимир Зеленський.

Президент України 8 вересня ц.р. своїм Указом №459/2021 увів у дію рішення РНБО України від 20 серпня 2021 року «Щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних Сил України до 2031 року». За словами Секретаря РНБО України, військовій складовій має приділятися особлива увага під час розробки Стратегії морської безпеки України.

Під час презентації структури Стратегії морської безпеки України було зазначено, що при її розробці в Апараті РНБО України були враховані усі необхідні вітчизняні закони та нормативно-правові акти, міжнародні документи з морського права, а також досвід провідних країн світу з розробки та імплементації відповідних стратегій.

Також було наголошено, що морська безпека України має будуватися на принципах внутрішньої інтегрованості та міжнародного співробітництва. Зокрема морська безпека України має розглядатися в контексті безпеки Балто-Чорноморського регіону та міжнародної морської безпеки. Агресивні дії РФ в Чорному та Азовському морях несуть загрозу не лише нашій безпеці.

За результатами засідання ухвалено протокольне рішення щодо прийняття за основу структури Стратегії морської безпеки України та затвердження плану підготовки проєкту Стратегії.