В Одесі курсанти військово-морських навчальних закладів склали Військову присягу на вірність Українському народові

Сьогодні, 28 серпня, курсанти Інституту Військово-Морських Сил та Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету “Одеська морська академія” набору 2021 року склали Військову присягу на вірність Українському народові.

Повідомила Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Урочистий ритуал проведено на причалі Практичної гавані, безпосередньо біля бойових кораблів і катерів Військово-Морських Сил ЗС України під керівництвом командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи та за участі представників Командування Військово-Морських Сил ЗС України, керівництва навчальних закладів, батьків, ветеранів, волонтерів і духовенства.

Захід розпочався з урочистого проходження прапороносної групи – внесення «Бойового прапору» та виконання особовим складом Державного Гімну України. Цьогоріч присягнути на вірність українському народові та пов’язати своє життя із шляхетною справою у захисті вітчизни обрали близько сотні курсантів Інституту Військово-Морських Сил та Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту Національного університету «Одеська морська академія».

Серед майбутніх флотських офіцерів та старшин 36 випускників військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного та інших ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, 23 військовослужбовця військової служби за контрактом, а також близько двадцяти дівчат-курсантів. З цією значною подією молодих юнаків і дівчат та їх рідних і близьких привітав командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

– Сьогодні ви обрали почесний шлях – захисника України. Це значний крок у вашому житті і від імені військової ради та усього нашого багатотисячного колективу Військово-Морських Сил я хочу подякувати вам та вашим рідним, які підтримали ваше рішення в нелегкі для нашої країни часи стати на захист Батьківщини і свого народу, – зазначив у своїй промові командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Пам’ятаючи своє минуле, наш флот виконує бойові завдання сьогодні і упевнено дивиться у майбутнє, адже нас підтримує Український народ та військово-політичне керівництво нашої держави. Вже невдовзі протикорабельні ракетні комплекси “Нептунˮ, які ви бачили на параді в Києві, заступлять на бойове чергування. Нова бойова техніка посилить спроможності нашої героїчної морської піхоти. Ескадрилья сучасних безпілотних літальних апаратів “Байрактар ТВ-2ˮ встане на крило над Чорним і Азовським морями. А взаємодія з іноземними партнерами буде і в подальшому суттєво розширюватися, – додав він.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників Батьківщини, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність України.

Ритуал завершився проходженням урочистим маршем та колективним фотографуванням. Близькі та рідні мали нагоду привітати вже військових моряків із значною подією у їх житті.

– Попереду у вас цікаві роки навчання, під час яких вас навчать бути лідером та справжнім професіоналом своєї справи, адже за вами будуть іди люди, а без людей, без екіпажу всі досягнення марні, – наголосив керівник національного флоту.
Протягом наступних років курсанти навчатимуться флотській справі та проходитимуть практику, зокрема – і на кораблях країн НАТО.