Флагман Морської охорони «Григорій Куроп’ятников» повернувся з Туреччини в Україну

В рідній гавані моряків-прикордонників з далекого походу зустріли давньою морською прикордонною традицією гостинності. Керівника походу й командира корабля відзначено відомчими нагородами Міністерства Внутрішніх Справ України.

А сам візит відбувся в дуже теплій та урочистій обстановці. Прибувши в Стамбул в найголовніше державне свято України – День Незалежності, корабель Морської охорони з гордо піднятим державним прапором України на гюйсштоці, став яскравою окрасою мальовничого краєвиду Босфору.

На ранковому шикуванні, навіть вдалі від Батьківщини, моряки-прикордонники відчули вдячність держави за бездоганну службу, отримуючи відзнаки та медалі.

Турецькі колеги гостинно прийняли делегацію Морської охорони Державна прикордонна служба України, познайомили із основними проєктами корабельно-катерного складу Берегової охорони Туреччини, їх оснащенням та тактико-технічними характеристиками, а також з історією розвитку, станом сьогодення й перспективами морської прикордонної служби Турецької Республіки. Колеги обмінювалися досвідом проведення оглядових, штурмових та пошуково-рятувальних операцій в морі.
В рамках візиту делегація Морської охорони також відвідала корвет Берегової охорони Туреччини, який повернувся з довготривалого походу, де брав участь у гасінні масштабних пожеж на півдні Туреччини.

Під час вечірньої екскурсії містом, українських гостей вразило підсвічення Босфорського мосту в кольорах прапору України та вітальний напис «Ласкаво просимо, брати-українці».

На згадку про свої враження і на знак вдячності за гостинність голова української прикордонної делегації залишив пам’ятний запис в Книзі почесних відвідувачів командування Берегової охорони Туреччини району Мармурового моря.
Сповнені позитивними емоціями морські прикордонники України обмінялися з турецькими побратимами символічними сувенірами і запросили корабель Берегової охорони Туреччини із візитом-відповіддю до Одеси найближчим часом.

Нагадаємо, що у 2019 році корабель Берегової охорони Туреччини вперше відвідував Одесу. А до 2012 року практика обміну візитами прикордонних кораблів між Береговою охороною Туреччини і загонами Морської охорони Держприкордонслужби України, що базувалися на Кримському півострові, була досить активною.