До акваторії Миколаївського суднобудівного заводу зайшли кораблі військово-морських сил України “Сокаль” і “Переяслав”

Уже о 12:44 рух транспорту відновили. Для зменшення трафіку на час розведення мостів був забезпечений проїзд через Миколаївський суднобудівний завод. Розведення мостів тривало до 12:40.
Повідомляє Суспільне.Миколаїв.

До акваторії Миколаївського суднобудівного заводу зайшли кораблі військово-морських сил України “Сокаль” і “Переяслав”.

“Переяслав” — малий розвідувальний корабель проєкту 1824Б. У 1991 році корабель включили до складу 112-ї бригади розвідувальних кораблів Чорноморського флоту, а 1995 року передали Військово-морським силам України та повернкли до місця базування у військовий порт Очакова. У листопаді 2019, в ході операції по поверненню катерів, захоплених Росією під час подій у Керченській протоці, “Переяслав” відбуксирував малий броньований артилерійський катер “Нікополь” до акваторії порту Очаків.

“Сокаль” — український санітарний катер. Під час Російської інтервенції в Україні 2014 року був захоплений військовими Чорноморського флоту Росії, але сьомого травня повернули Україні. З 24 вересня по 4 жовтня 2016 року “Сокаль” разом з навчальним катером “Сміла” брав участь у поході Чорним морем з понад 40 курсантами факультету Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” на борту.

“Відпрацювали всі механізми на відмінно. Ніяких нарікань не було. Встигли розвести в зазначений час, навіть із запасом. Варварівський розводили горизонтально на 90 градусів, його інакше не можна. Інгульській підіймали повністю на 72 метри”, — говорить виконроб Валентин Літвеченко.