Дипломно-паспортні відділи капітаній робитимуть видачу кваліфікаційних документів моряків у паперовому вигляді – Морад

Через проведення слідчих дій електронні сервіси з надання адміністративних послуг тимчасово не працюють.

В зв’язку з чим, дипломно-паспортні відділи капітаній портів будуть здійснювати прийом запитів та видачу у паперовому вигляді кваліфікаційних документів моряків (документів осіб командного складу та суднової команди морських суден, що засвідчують належну кваліфікацію для займання посади на судні та ідентифікують їх власників) з дотриманням вимог наказів Міністерства транспорту та зв’язку України від 26.11.2004 №1046 та Міністерства інфраструктури України від 18.10.2013 №811. – повідомляє Морська Адміністрація.

Нагадаємо, сьогодні одночасно припинили свою роботу всі державні електронні сервіси для моряків. Не працюють ні реєстри, ні сайти, ні навіть державний кабінет моряка.

“Як виявилося, всі ці сервіси і сервери (місце, де фізично зберігається ця інформація) були зосереджені в руках приватних осіб, які могли оперувати (або маніпулювати) ними, як їм заманеться. Тобто фактично цілий сектор державних послуг для 150 000 українських моряків був відданий до приватних рук і перетворений на інструмент з обілечування усіх підряд. На цьому «заробляли» сотні мільйонів доларів на рік, і лише у межах нашої реформи за підтримки Президента та міністра Кубракова нам вдалося це зупинити!” Про це повідомив керівник офісу “Простих рішень” Михайло Саакашвілі.

Пізніше Служба Безпеки України повідомила, що Кіберфахівці Служби безпеки України у співпраці з Міністерством інфраструктури викрили і заблокували масштабну злочинну схему оформлення дозвільних документів моряків.

Орієнтовний розмір неправомірної вигоди, яку злочинці отримували щороку, сягав понад 150 млн доларів США.

У цій схемі було об’єднано роботу мережі агентів-посередників, які за винагороду «допомагали» морякам проходити регулярне підтвердження своєї кваліфікації, і несанкціоноване втручання в державний реєстр.

Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування через особистий кабінет, то йому створювали штучні перешкоди. Наприклад, затягували строки видачі сертифікатів чи спотворювали результати тестів.