На Sea Breeze не зважають на російських «спостерігачів»

Про це у вівторок під час брифінгу заявив один зі старших офіцерів ВМФ США, який бере участь у навчаннях Sea Breeze-2021.

Повідомляє Укрінформ

“Зрозуміло, що я не маю наміру обговорювати зараз дані розвідки. Що я можу сказати – так, США, наші союзники та наші партнери – ми бачили, що Росія постійно спостерігає за нашими операціями”, – сказав капітан Кейл Гант, заступник командувача 65-ї Оперативної групи Флоту США.

Окрім того, капітан Гант зазначив, що навчання Sea Breeze-2021 жодним чином не пов’язані та не призначені для реагування на інцидент, який кілька днів тому відбувся внаслідок дій сил Чорноморського флоту Росії стосовно британського есмінця Defender у територіальних водах України. Він підкреслив, що навчання Sea Breeze-2021 відбуваються виключно у внутрішніх водах України та у міжнародних водах.

Кейл Гант, також відповів на запитання журналістів про те, чи стикався він під час маневрів з будь-якими перешкодами у вимірі взаємосумісності між кораблями або підрозділами НАТО та ВМС України.

“Я був дуже вражений спроможностями українських ВМС. Цього ранку ми повернулися після конференції перед виходом у море, яка була проведена українськими ВМС. Це була дуже професійна конференція. Навчання в цілому проводиться з використанням стандартних процедур, які є спільними серед всіх наших союзників, і ми використовуємо їх також під час дій з нашими партнерами. Сподіваюся на цій основі отримати потужну взаємодію у морі з ВМС України”, – сказав американський офіцер.