Перехід на новий стандарт зберігання геопросторових гідрографічних даних S-100, вочевидь, стане ключовою темою для гідрографічної спільноти у найближчі роки. Наразі Міжнародна гідрографічна організація розробляє новий Стратегічний план МГО на період 2021-2026 рр. з урахуванням, серед інших змін, введення цього цифрового формату.
Про це йшлося на 22 засіданні регіональної Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях (MBSHC) МГО, яке пройшло в режимі телеконференції.
Основна мета S-100 – охоплення ширшого обсягу пов’язаних із гідрографією джерел цифрових даних, продуктів та користувачів на відміну від стандарту S-57, який МГО ухвалила ще у 1992 р.
Олег Марченко, начальник ФДУ «Укрморкартографія»:
Стандарт S-57 сьогодні використовується майже виключно для кодування електронних навігаційних карт (ЕНК) і підтримує лише ті ЕНК, які містять статичні векторні дані. Він має негнучкий режим оновлення й не дає змоги досягти узгодження та сумісності між різними наборами даних.
Оптимізація, загальні інтерфейси і суміщення несумісного – три кити, на яких ґрунтується поширення стандарту S-100. Багато помилок, які виявили себе під час багаторічної практики використання стандарту S-57, враховані у S-100.
Перехід на новий стандарт – робота не на рік і не на два. Одне з першочергових завдань – розроблення Міжнародною гідрографічною організацією road map та implementation strategy.
Олег Марченко:
Без наочного уявлення переліку завдань, які необхідно виконати для реалізації такого глобального проєкту, не обійтися жодній гідрографічній організації. Адже питань на сьогодні дуже багато. Хто з виробників вже має можливість запропонувати нам програмне забезпечення? Як саме воно буде впроваджено у виробництво? Як має бути перебудована система постачання продукції? Як зміняться принципи виробництва паперової картографічної продукції? І це з огляду на те, що ми вже інтенсивно вивчаємо та докладаємо зусиль до опрацювання стандарту S-100 і вже розуміємо як він працює в частині створення електронних карт.
Також під час засідання делегацією Держгідрографії був представлений національний звіт України та подані кандидатури своїх представників для участі в роботі новостворених робочих груп, призначених для перегляду Статуту MBSHC та Регламенту Робочої групи з координування міжнародного картографування в Регіоні F.
ДУ «Держгідрографія» представляли начальник ФДУ «Укрморкартографія» Олег Марченко, начальник управління навігації та гідрографії ДУ «Держгідрографія» Олександр Найко, начальник управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади ДУ «Держгідрографія» Людмила Павленко та начальник відділу міжнародних відносин управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади ДУ «Держгідрографія» Алла Мягкова.
Повідомляє Держгідрографія.