Перший контейнерний поїзд Гуанчжоу прибув на термінал DP World TIS Pivdennyi

22 червня 2021 року відбулась офіційна церемонія зустрічі першого контейнерного потяга з південної провінції Китайської Народної Республіки Гуандун до України, а саме — до Одеського регіону.

Про це повідомила прес-служба TIS Pivdennyi.

Відтепер підприємці зможуть отримувати товари з найбільшого бізнесового центру Китаю Гуанчжоу у два рази швидше, ніж це було раніше.

Потяг виїхав 29 травня 2021 року та прибув до розвантажувального морського контейнерного термінала DP World TIS Pivdennyi 19 червня 2021 року, шлях зайняв 22 дні.

Потяг прямував через Китай, Монголію, Росію, Україну, через митні пости «Ерлянь — Замин Ууд», «Наушки — Сухе-Батор», «Валуйки — Тополі», «ст. Черноморська — ТІС». Загалом було пройдено 8 тисяч 408 кілометрів.

Потягу надано статус постійного, це означає, що він курсуватиме за постійним розкладом, який внесено до розкладу державної залізниці Китаю, без затримок та помилок. Наразі цей статус, серед інших потягів, що курсують з Китаю до України, є унікальним.

Проєкт було ініційовано та організовано українською логістичною компанією UNI-LAMAN GROUP. Підготовка зайняла понад три місяці. Українським оператором контейнерного потяга стала компанія UNI-LAMAN GROUP, китайським оператором та партнерами — компанія Guangdong GW Railway Operator Ltd., яка входить до складу державної корпорації Guangdong GW Holdings Group Co., Ltd. Локальними агентами в Китайській Народній Республіці виступила компанія CIMC-logistics. Прибуття та опрацювання потягу в Україні відбуватиметься на терміналі DP World TIS Pivdennyi — найсучаснішому контейнерному терміналі країни із власними розвиненими залізничними потужностями.

«Кожного дня у своїй роботі ми спілкуємось із підприємцями України та допомагаємо їм ставати ще краще, надавати більший асортимент товарів та розвивати свій бізнес на Батьківщині. Цей потяг допоможе підприємцям отримувати товари з провінції Гуандун та інших південних провінцій у два рази швидше, поряд з аналогічною доставкою морським шляхом. Вже на сьогодні ми бачимо великий попит на цей маршрут, тому не бажаємо зупинятись на досягнутому та направимо наші зусилля на подальшу плідну співпрацю з Китаєм задля розширення товарообігу між нашими країнами. До кінця року ми плануємо збільшити кількість цих потягів до десяти у місяць та зробити постійні рейси з інших провінцій КНР», — прокоментував старт проєкту голова ради директорів UNI-LAMAN GROUP Геннадій Сорочинський.

Потяг перевіз п’ятдесят контейнерів генеральних вантажів українського оператора. Серед вантажу, що вже прибув: меблі, електротехніка та інші товари.

Партнерами проєкту на етапі розвантаження потяга стала компанія DP World TIS Pivdennyi.

«Перший контейнерний поїзд із Гуанчжоу — знакова для нас подія. Наша залученість у цей проєкт повністю відповідає сучасній глобальній ринковій стратегії DP World. Компанія бачить себе в майбутньому активним учасником мультимодальної логістики, та займається розробкою мультимодальних проектів по всьому світу. Наш термінал обраний для зустрічі поїзда з Китаю невипадково і багато в чому — завдяки розвиненій залізничній інфраструктурі ТІС», — зазначив генеральний директор контейнерного термінала DP World TIS Pivdennyi Ігор Жигора.

Проєкт реалізовано за підтримки та безпосередньому сприянні Генерального консульства України у місті Гуанчжоу, в особі в.о. Генерального консула Дмитра Сергійовича Камкова, за допомогою представника Торгово-промислової палати України Го Пен Сян.

Надалі час у дорозі буде зменшено до 20 днів у середньому. Планується відправлення п’ятдесяти контейнерів одним рейсом.