Працівники ФДУ «Укрморкартографія» створили один із розділів Порядку топографічної зйомки у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500.
Розробка Порядку розпочалася у 2018 році – саме тоді Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру створила робочу групу з розроблення пропозицій до документу. За цей час було створено декілька редакцій та проведено науково-технічне редагування. Наразі фінальну версію доопрацьовують галузеві спеціалісти щодо відповідності нормативним-правовим актам у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності.
Олег Марченко, начальник ФДУ «Укрморкартографія»:
Порядок пов’язаний із багатьма Законами України, Постановами Кабінету Міністрів, Наказами центральних органів виконавчої влади, які забезпечують формування державної політики у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, наказами Держгеокадастру тощо. Саме тому робота над документом настільки кропітка та тривала. Прийняття Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» надало нашій роботі нового поштовху.
Основним завданням робочої групи є
адаптація Порядку до новітніх методів проведення топогеодезичних робіт, у тому
числі з використанням аерознімальних комплексів,
та сьогочасного рівня розвитку геоінформаційних технологій. Також документ має
відображати нинішні вимоги суспільства щодо якості, оперативності та
достовірності геопросторових даних та сприяти впровадженню інновацій у багатьох
галузях економіки.
Один із розділів Порядку – «Особливості виконання аерофотознімання безпілотними літальними апаратами з неметричними камерами» – створювався спеціалістами ФДУ «Укрморкартографія».
Олег Марченко:
Наразі в України небагато спеціалістів, які мають практичний досвід роботи з високотехнологічними безпілотними комплексами, і готові (а головне – здатні) свій практичний досвід та професійні навички викласти у подібній праці. В Укрморкартографії такі спеціалісти є. Тому ми й взялися за цю роботу.
Держгідрографія використовує безпілотні комплекси для оперативного моніторингу, збору, аналізу та картографування змін стану берегової лінії внутрішніх водних шляхів і вивчення руслових процесів судноплавних річок країни з 2019 року. За цей час фахівці відділу зі збору та обробки даних дистанційного зондування Землі ФДУ «Укрморкартографія» неодноразового підвищували свою кваліфікацію, рівень теоретичних знань та вдосконалювали практичні навички роботи з безпілотниками.
Олег Марченко:
Основна мета – формування високопродуктивної системи отримання просторової інформації, у тому числі в режимі реального часу, на основі систем цифрового сканування місцевості та оперативної обробки отриманих даних з метою їх оперативного картування й доведення до користувачів.
Нагадаємо, цього року Держгідрографія з допомогою безпілотних авіаційних комплексів (БПАК) обстежить близько 320 кв. км. Для порівняння – це 40% загальної території Києва або о. Мальта «з гаком»!
Повідомляє Держгідрографія.