15 червня відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Міністром економіки Республіки Північна Македонія Крешніком Бектеші для обговорення ключових питань торговельно-економічного співробітництва.

Участь у заході взяли заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Північна Македонія в Україні Крум Ефремов.

«Ми зацікавлені в поглибленні взаємовигідної співпраці з Македонією, яка є перспективним торгово-економічним партнером для України. За перші три місяці 2021 року торгівля між нашими країнами збільшилася майже в два рази. Завтра ми проведемо Міжурядову українсько-македонську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва, де будуть окреслені ключові питання нашої співпраці в різних галузях економіки», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України Олексій Любченко.

Так, сторони обговорили пріоритети розвитку двостороннього співробітництва, серед яких – проведення чергового засідання Спільного Комітету з імплементації Угоди про вільну торгівлю, активізація співпраці у сфері промисловості, зокрема, можливість українських машинобудівних підприємств постачати обладнання для переоснащення та модернізації македонських енергетичних об’єктів, підприємств видобувної галузі.

Також важливими напрямами співпраці є розширення співробітництва у сфері карантину та захисту рослин, активізація гуманітарного співробітництва та питання лібералізації авіасполучення між країнами.

Крім того, македонська делегація висловила зацікавленість у співпраці з Україною в питаннях переходу електроенергетики на використання відновлюваних джерел енергії. Сторони також обмінялися досвідом зі стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу. Зокрема, Україна та Північна Македонія мають перспективи до налагодження взаємовигідних бізнес-зв’язків та поглиблення міжнародної співпраці.

Довідково

За 3 місяці 2021 року зовнішньоторговельний оборот між Україною та Республікою Північна Македонія склав $40,7 млн, що майже удвічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, експорт українських товарів і послуг склав $36,8 млн (у понад 2 рази більше), імпорт склав – $3,9 млн (- 4,9%).