Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із заступником Голови Кабінету Міністрів, Міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

“Сьогодні саме міністерства закордонних справ двох країн є рушійною силою двосторонніх відносин України та Туркменістану. Спільними зусиллями ми виходимо на якісно новий рівень взаємодії”, – відзначив Дмитро Кулеба.

Дмитро Кулеба підтвердив зацікавленість української сторони в участі провідних українських компаній у реалізації масштабних бізнес-проектів у Туркменістані. Рашид Мередов запевнив, що туркменська сторона бачить в українських компаніях надійних партнерів і зацікавлена у розширенні співпраці.

Глави української та туркменської дипломатії домовилися створити Ділову Раду, яка на постійній основі поєднає українські та туркменські бізнеси.

Глава МЗС України запропонував розширити двосторонню взаємодію і на нові сфери, зокрема медичного туризму та сільського господарства.

Дмитро Кулеба наголосив на важливості відновлення прямого авіасполучення між Ашґабадом та Києвом і Ашґабадом та Львовом задля пожвавлення міжлюдських та бізнес-контактів: “Міжлюдські зв’язки якнайкраще укріплюють відносини між нашими суспільствами та державами”.

Міністри обговорили підготовку до проведення в Києві П’ятого засідання Спільної Міжурядової українсько-туркменської комісії з питань економічного та культурно-гуманітарного співробітництва.

Сторони приділили особливу увагу питанням взаємної підтримки ініціатив у рамках міжнародних організацій, а також взаємодії у сфері освіти і культури.

Рашид Мередов високо оцінив надзвичайно дружнє ставлення України до туркменських студентів, які навчаються у нашій державі. Дмитро Кулеба запевнив, що сердечно вітатиме збільшення кількості студентів з Туркменістану в навчальних закладах України.

Окремою темою розмови стали перспективи розвитку нових логістичних маршрутів між Центральною Європою та Центральною Азією, в яких Україна та Туркменістан можуть відігравати ключову роль.