Проект Програми та Плану заходів головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2022 році ухвалено.

Відповідне рішення було прийнято під час засідання Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії для Дунайського регіону (ЄСДР). Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

«Головування відкриває нові можливості для поліпшення співпраці України з країнами-учасниками Стратегії та Європейською Комісією, а також сприяє посиленню ролі нашої держави у світових та загальноєвропейських процесах», — підкреслив очільник Мінрегіону Олексій Чернишов.

У програмі визначено основні пріоритети головування, серед яких, зокрема, сталий розвиток Дунайського регіону, декарбонізація та трансформація економіки, розвиток людського капіталу та ринків праці.

У межах Плану заходів буде проведено День молоді для Дунайського регіону, а також міжнародні конференції («Перепідготовка та перекваліфікація як складові адаптації ринку праці до змін, викликаних COVID-19» та «ЄСДР та Європейський зелений курс: спільні виклики та можливості»).

«Під час підготовки програми ми чітко узгоджували політичні та тематичні питання з усіма країнами-членами Стратегії, адже всі пріоритети повинні бути взаємно узгоджені.  Була проведена ґрунтовна робота. Як результат, ми отримали схвальні відгуки щодо проекту Програми від колег зі сторони Хорватії, Словацької республіки, Європейської Комісії та секретаріату Дунайської Стратегії», — зазначив заступник Міністра Ігор Корховий.

За результатами обговорень Міністерство підготує проект відповідного Урядового рішення та подасть його на розгляд Кабінету Міністрів України. 

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов під час панельної дискусії «Дунайський шлях в Європейський Союз» наголосив, що Україна головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн у рамках ініціативи. 

Довідково

Головування України у Дунайській Стратегії є результатом спільної роботи Мінрегіону та Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної .