28 травня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення щодо 11 законопроектів в соціальній сфері. В тому числі – Закон про найм та працевлаштування моряків.

Про це повідомило Інформаційне управління апарату Верховної Ради.

Народні депутати України – члени Комітету прийняли рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного сесії проект Закону про найм та працевлаштування моряків (реєстр. № 5240) та створити робочу групу з напрацювання пропозицій щодо вказаного законопроекту під головуванням голови підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Бабенка М.В.

Через один місяць вказана робоча група має винести проект Закону на розгляд Комітету.

Законопроектом за реєстр. № 5240, зокрема, пропонується ввести в українське законодавство термін моряк, який досі не має свого нормативного визначення.

Також в нормативно-правову базу пропонується ввести термін «крюінг», відповідно до міжнародної термінології назв компаній, які працевлаштовують моряків.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, проект акту має забезпечити правове врегулювання державної політики у сфері працевлаштування такої категорії працівників, як моряк, а також створення та функціонування саморегулівної організації крюінгових компаній.