Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков (Біографія)

20 травня Верховна рада голосами 284 депутатів підтримала призначення Олександра Кубракова Міністром інфраструктури України. Наступного дня – 21 травня – він офіційно приступив до виокнання своїх обов’язків на новій посаді, отримав посвідчення та зустрівся з працівниками міністерства.

Про це повідомляє прес-служба профільного міністрестрва.

– Розбудова інфраструктури наразі у пріоритетах керівництва держави, – сказав Олександр Кубраков під час зустрічі із підлеглими. – Нагадаю, що успіх будь-якої діяльності залежить перш за все від команди. Велике будівництво – це люди, які мотивовані змінювати та розбудовувати країну. Я хотів би, щоб наша спільна робота була злагодженою та продуктивною. Завдання інфраструктури – об’єднувати. Пам’ятаючи про це, будемо працювати далі.

Нагадаємо, що протягом останніх двох років Олександр Кубраков очолював Укравтодор.

Біографічна довідка:

Олександр Миколайович Кубраков – міністр інфраструктури України, екс-голова Державного агентства автомобільних доріг. Підприємець, експерт із цифрової і дорожньої інфраструктури, народний депутат Верховної Ради IX скликання від партії Слуга народу.

Народився 20 серпня 1982 року в Першотравенську Дніпропетровської області.

Навчався в Київському економічному університеті, який закінчив за спеціальністю “маркетолог”. Також закінчив короткострокову програму в “Harvard Kennedy School”.

Кар’єра.

2004-2006 – маркетинг-менеджер ЗАТ «Пріоком».

2006-2007 – начальник відділу з моніторингу ринку ЗАТ “Київстар”

2007-2009 – начальник управління стратегічного маркетингу АКБ “Фінанси та Кредит”.

2009-2011 – начальник відділу маркетингу фіксованого бізнесу ПрАТ “Київстар”.

З 2011 по 2015 – радник міського голови Києва: спочатку – Олександра Попова. Після перемоги на виборах у червні 2014 року – Віталія Кличка – став його радником з IT. Відповідав за впровадження в мерії єдиної системи документообігу, а також писав стратегію розвитку транспорту Києва на замовлення Світового банку.

2015-2016 – керівник проектного офісу міністерства Міністерство юстиції України.

2016-2019 – керівник сектора телекомунікацій і IT в Офісі ефективного регулювання (BRDO). У той же час працював виконавчим директором Асоціації “Інформаційні технології України”.

З 19 листопада 2019 по травень 2021 року – голова Державного агентства автомобільних доріг України.

20 травня 2021 року Верховна Рада призначила Олександра Кубракова міністром інфраструктури.

Бізнес.

У 2008 році Кубраков засновує низку компаній із загальною назвою “Місто для людей” в Маріуполі, Запоріжжі, Києві, Енергодарі, Дніпрорудному і Кременчуці. У 2015 році також з’явилося ТОВ “Еврокомунсервіс”, в 2016 – ТОВ “Місто для людей сервіс”. Спеціалізація цих підприємств: монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання, прибирання будинків і комплексне обслуговування об’єктів. У 2018 році він офіційно вийшов з бізнесу.

Ранг.

Державний службовець 3-го рангу (2020).

Політична діяльність.

На парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 30 в списку. Член Комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

3 грудня 2019-го – припинив повноваження народного депутата.

Родина.

Одружений. Є двоє синів.