Кораблі РФ влаштували чергову провокацію українським ВМС, які проводили навчання в Азовському морі

Малі броньовані артилерійські катери «Вишгород» та «Аккерман» які входять до складу тактичної групи «Маріуполь» і виконують бойові завдання у складі Об’єднаних сил провели навчання попри провокацію кораблів ФСБ РФ.

Під час походу паралельно з маневруванням екіпаж відпрацьовував приведення гармати бойових модулів до бою, заряджання, наведення, супровід цілі. У команди – піднесений бойовий настрій, адже, попри регулярні виходи в море, бойові стрільби відбуваються не так часто, як хотілося б.

На шляху до району проведення стрільб з’явилися російські кораблі. Екіпажі розуміли, що ці тактичні навчання також не обійдуться без провокацій з боку кораблів берегової охорони ФСБ Російської Федерації. Командир тактичної групи каже, що для українських моряків це вже стало типовою ситуацією, адже майже кожен вихід у море супроводжується різноманітними ворожими провокаціями.

Щоб ускладнити ФСБшникам прослуховування переговорів між кораблями, українські моряки переходять на міжнародний стандарт радіообміну. Кажуть, для росіян це дійсно проблема, адже здебільшого вони не володіють англійською і не знають протоколів та сигналів МТР.

У заявлений район проведення стрільб росіяни відправили три кораблі ФСБ для спостереження за діями українців. Один із них діяв досить провокативно: вийшов прямо на курс катерів ВМС України, намагаючись змусити маневрувати й відхилитися від курсу, ігнорував усі попередження командира катера. Проте згодом, побачивши, що українські артилерійські катери стрімко наближаються, ФСБшники вийшли на зв’язок і передали по рації, що зрозуміли попередження та виконають вимогу покинути район проведення навчань.

– Район, визначений для проведення заходів бойової підготовки, був закритий для судноплавства, – коментує інцидент капітан 2 рангу Максим Носенко. – Про це ми попередили російську сторону заздалегідь, але вони свідомо проігнорували це повідомлення.

Ворожий корабель відійшов на безпечну відстань і продовжив спостереження. До нашої маріупольської групи приєдналася ще одна – Бердянська та катери Державної прикордонної служби України. Загальна чисельність учасників навчань – до десяти катерів. Почали відпрацьовувати складні маневри, епізоди морського бою з надводними кораблями, артилерійські стрільби з 30-мм гармат бойових модулів. Присутність на горизонті ворожих кораблів аж ніяк не бентежила українських моряків.

– А що, хай бачать, що українські моряки вправно виконують складні маневри, точно стріляють і творчо підходять до виконання бойових завдань, – говорить командир тактичної групи. – А ще – хай знають, що ми сповнені рішучості й бойовий дух наших хлопців завжди на висоті. Разом із нашими сухопутними побратимами ми здатні дати гідну відсіч агресорам і відстояти наше узбережжя Азовського моря.

Стрільба по надводних мішенях відбулася успішно. Усі цілі знищено. Капітан другого рангу Максим Носенко, який здійснював загальне керівництво тактичними навчаннями, діями підлеглих задоволений. Каже, моряки з усіма завданнями впоралися добре.

Катери вишикувалися в єдиний кільватерний стрій. На палубу вийшли командири. Флагман розвернувся по правому борту, вийшов на зустрічний курс і рушив уздовж строю катерів, віддаючи морське вітання. Тактичні навчання завершились.