На капітана судна, який намагався провезти 13 тонн контрабанди, складено протокол на суму майже 17,4 млн грн.

Під час проведення митного огляду вантажу судна в Миколаївському порту в біг-бегах, окрім товарів народного споживання, були виявлені медичні препарати, що ймовірно містять психотропні речовини, біоактивні добавки та фальсифіковані лікарські засоби. Орієнтовно, на судні прибуло 13 тонн контрабанди. 

Про це повідомила прес-служба Чорноморської митниці.

П’ять діб Чорноморськими митниками продовжувалось вивантаження та підрахунок точної кількості та асортименту предметів правопорушення, а саме незадекларованих, а можливо й підробних товарів відомих світових марок (одяг, взуття, аксесуари, парфумерія) серед “портландцементу” та “гіпсу”, які прибули до Миколаївського торгового порту.

Під час проведення митного огляду вантажу, в біг-бегах, окрім товарів народного споживання, були виявлені медичні препарати, що ймовірно містять психотропні речовини, біоактивні добавки та фальсифіковані лікарські засоби.

За результами проведення митного огляду товарів, у відношенні капітана судна закордонного плавання складено прокол про порушення митних правил на суму майже 17,4 млн грн за ознаками ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (Дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

На даний час товари – безпосередні предмети правопорушення, вилучені та поміщені на склад митного органу до рішення суду. Санкція ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України передбачає конфіскацію предметів правопорушення та 100 % штраф.

До УСБУ в Миколаївській області було направлено Повідомлення про діяння, що містить ознак злочину, передбаченого ч.2 ст. 305 КК України (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів).

Зазначені товари вилучені слідчими УСБУ в Миколаївській області за протоколом огляду від 20.05.2021.

В свою чергу Служба безпеки України у Миколаївській області повідомила, що серед виявленого вантажу – майже 8 тисяч флаконів наркомістких засобів.
При декларуванні вантажу виявлено коробки з ймовірно психотропними речовинами і фальсифікованими лікарськими засобами у великих обсягах. Ці речовини і лікарські засоби переправляли з приховуванням від митного контролю серед біг-бегів.
Після проведення відповідних експертиз буде встановлена вартість контрабандних товарів та лікарських засобів.
Слідчими СБУ в Миколаївській області, з урахуванням викладеного, розпочато кримінальне провадження за ст. 305 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, незаконний вантаж виявили 17 травня, у ході реалізації оперативної інформації прикордонники Херсонського та Одеського загонів у взаємодії з Регіональним управлінням Морської охорони Держприкордонслужби України.