Індустріальний парк на території “Чорноморського суднобудівного заводу” оброблятиме до 10 млн.тонн вантажів на рік – Naval Park

Керуюча компанія проекту Naval Park в рамках міжнародного форуму «Муніципальна інфраструктура: розвиток и комфорт міст» презентувала можливості індустріального парку в Миколаєві (ред. – на територіях “Чорноморського суднобудівного заводу”).

Про це повідомила прес-служба компанії.

Проект парку є частиною логістичного бізнесу інвестиційної групи Smart Holding. Він функціонує в форматі промислово-логістичного хаба на незадіяних в основному виробництві потужностях Миколаївській верфі SMG.

Концепція розвитку парку передбачає кластерне розміщення промислових і агропереробного підприємств на території 200 га. В рамках проекту планується будівництво власної залізничної станції, яка дозволить обробляти до 10 млн тонн вантажів на рік. Морська інфраструктура парку включає 5 причалів довжиною 1,5 км з глибиною 11,5 метрів. Це дозволяє вже сьогодні обробляти судна HANDYSIZE дедвейтом до 30 тис.тонн.

«Над концептом нашого парку працювало кілька європейських ключових агентств. Ми ввібрали весь світовий досвід, який є в створенні індустріальних парків, переробили його – і поклали на карту, на наш земельну ділянку. Тому в нашому парку є умовно поділ по кластерам, по бізнесам і резидентам, яких ми очікуємо. Парк зонувати на промисловий сектор, легка промисловість, офісний сектор, логістичний кластер, агропромисловий сектор і безпосередньо портову зону», – зазначив заступник директора компанії« Наваль Парк» Максим Лозовський.

Нагадаємо, як повідомило Інше ТБ, 5 березня депутати міської ради Миколаєва на комісії розглядали 12 проектів рішень, які стосуються ТОВ «Наваль Парк». Зокрема, 11 проектів рішень – про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою земельних ділянок загальною площею понад 142 га землі, а також проект рішення про затвердження документації із землеустрою на земельну ділянку загальною площею 61,6322 га.

Начальник управління земельних ресурсів НГС Марія Горішня нагадала депутатам, що «Наваль Парк» винен міському бюджету 22 688 929 грн. за землю, зараз прокуратура звернулася до суду з приводу погашення цієї заборгованості.

Однак жодна з пропозицій «Наваль Парк» не прошла – не вистачило депутатських голосів. Члени комісії одноголосно проголосували за рекомендацію міському голові не включати це питання до порядку денного сесії і дати юридичному департаменту цей проект рішення на доопрацювання.