Морська охорона нагадує власникам маломірних суден про правила у прикордонному контрольованому районі

З встановленням по-весняному теплої погоди, відповідно до Правил користування маломірними суднами на водних об’єктах, розпочато навігацію маломірних плавзасобів.

‼️У зв’язку із чим Морська охорона Державна прикордонна служба України наголошує всім мешканцям прикордонних контрольованих районів, зокрема любителям водних прогулянок, риболовлі та інших пригод, що вихід плавзасобів у прикордонному контрольованому районі дозволяється тільки з відкритих для цього об’єктів базування з обов’язковим інформуванням прикордонного підрозділу, в тому числі і про види діяльності, що плануєте здійснювати (риболовля, дайвінг та .т.п.).

Ми також стаємо більш мобільними і швидкісними, ефективно захищаємо державний кордон, ретельно контролюємо режим.

Малі катери Морської охорони турботливо підготовлені до служби екіпажами, які також пройшли зборову підготовку із підвищення рівню знань та навичків щодо експлуатації свого завідування та виконання завдань з контролю за:
дотриманням прикордонного режиму, плаванням та перебуванням суден і плавзасобів в територіальному морі України, проведенням різних видів діяльності в прикордонному контрольованому районі, – а також із надання першої допомоги людям і плавзасобам у випадку лиха на воді.

Нагадаємо, що всі особи, які перебувають на борту, повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, плавзасіб має бути оснащений відповідними засобами зв’язку та мати необхідну кількість засобів рятування.

Вкотре зауважимо, що дотримання вимог прикордонного режиму – це, перш за все, ваша безпека, а також, гарантія захисту і допомоги у випадку виникнення нестандартної ситуації.

Водночас, нехтування нормами законодавства призводить не тільки до адміністративної відповідальності, а також може стати підставою для заборони виходу в море. Тож здійснення вашої трудової діяльності або реалізація права на відпочинок на воді може бути відтермінована на строк до 30 діб.

Дотримуйтеся чинного законодавства та встановленого порядку, і наші зустрічі з вами в морі будуть тільки приємними.