“Миколаївський суднобудівний завод” відремонтує для ВМСУ ракетний катер “Прилуки” і рейдовий тральщик “Генічеськ”

Ракетний катер “Прилуки” і рейдовий тральщик “Генічеськ” планують завести в акваторію ДП “Миколаївський суднобудівний завод” 1 квітня.

Про це повідомив офіційний сайт Миколаївської міської ради.

Ракетний катер “Прилуки” побудований 30 листопада 1979 року на Середньо Невському заводі у Ленінграді. Заводський №247. Спущений на воду 12 грудня 1980 року. В 1996 році зарахований до складу ВМСУ ЗСУ, названий на честь міста Прилуки та присвоєно бортовий № U-153. 

За час проходження служби у ВМСУ ЗСУ корабель неодноразово приймав участь в міжнародних навчаннях «Сі-бриз», «Фарватер миру», на парадах в честь ВМСУ ЗСУ, у збір походах з’єднань кораблів ВМС України.”

Рейдовий тральщик «Генічеськ» – єдиний мінно-тральний корабель що лишився у складі Військово-морських сил України після окупації Криму.

Побудований як «РТ-214» на Середньо-Невському суднобудівному заводі (№52), спущений на воду 23 березня 1984 року. 10 липня 1985 увійшов до складу Чорноморського флоту СРСР.З березня 1996 року увійшов до складу Військово-морських сил України де і отримав назву «Генічеськ» на честь однойменного міста Херсонської області. До 2013 року базувався на Одесі, потім був переведений до 5-ї Бригади надводних кораблів (озеро Донузлав), де і був захоплений російськими військами.

20 травня тральщик було повернено Україні.