Денис Шмигаль обговорив із Президентом Бундестагу ФРН зміцнення підтримки України (оновлено)

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Президент Бундестагу ФРН Вольфганг Шойбле обговорили актуальні питання двосторонньої співпраці. Зустріч відбулася 19 березня в межах робочого візиту урядової команди до Німеччини.

Як наголосив Денис Шмигаль, за соціологічним опитуванням аналітичного центру «Нова Європа» у вересні 2020 року, 47% німців підтримує майбутнє членство України в ЄС.

«Такі цифри є свідченням високої публічної підтримки євроінтеграційних прагнень України. Членство України в ЄС — це виграшна ситуація не лише для українського народу, але й для Німеччини та всього Євросоюзу», — відзначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду також подякував депутатам Бундестагу за минулорічне схвалення резолюції про створення у Берліні Центру документації, присвяченого історії націонал-соціалістичної окупації.

Прем’єр-міністр також повідомив Президенту Бундестагу, що за активної підтримки німецьких партнерів в Україні триває реформа децентралізації, яка вже довела свою ефективність в частині покращення якості публічних послуг та їх наближення до мешканців територіальних громад.

Денис Шмигаль подякував Вольфгангу Шойбле та депутатам Бундестагу за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також наголосив, що Україна розглядає Північний потік-2 як геополітичну загрозу для всієї Європи.

Крім того, Прем’єр-міністр висловив очікування, що Німеччина виконуватиме активну роль у питанні деокупації Криму, зокрема в межах нової ініціативи «Кримська платформа».