Нафтогаз і Naphta Israel Petroleum підписали меморандум щодо геологічної розвідки вуглеводнів в українській частині Чорного моря

Naphtha Petroleum Corp. – ізраїльська компанія, що має підтверджений позитивний досвід роботи з розвідки та розробки нафтогазоносних покладів та видобутку вуглеводнів на суходолі США та шельфі Ізраїлю, що може стати в нагоді для розкриття нафтогазового потенціалу українського шельфу.

– Міжнародний досвід та іноземні інвестиції в українську геологічну розвідку та видобуток вуглеводнів сприятимуть розвитку стратегічних нафтогазових активів, які Уряд передав Нафтогазу минулого року. Для нас важливим є наявність таких партнерів як Naphtha Israel Petroleum у проєкті з розвідки та розробки вуглеводнів у Чорному морі, який має стати найбільш капіталомістким проєктом в нашому портфелі. Нещодавно оголошене партнерство з OMV Petrom та Naphtha відповідає нашій стратегії зростання та свідчить про значний інтерес міжнародних гравців до потенціалу української частини Чорноморського шельфу та довіру до Нафтогазу як до сильного партнера, – зазначив Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.
Компанія Naphtha є керуючою компанією та власником пайового інвестиційного фонду компанії Isramco Negev 2, LP, що має мажоритарні права на пайову участь у витратах на розробку і експлуатацію газового родовища Tamar потужністю 13 трлн куб. футів у східній частині Середземного моря разом із іншими власниками прав на пайову участь – компанією Chevron (оператор родовища) та компанією Delek Drilling. Відповідно, вона має підтверджений досвід роботи з необхідними глибоководними технологіями та ділові стосунки з провідними операторами з розробки морських покладів.
Підписаний меморандум про взаєморозуміння не обмежується лише роботою в Чорному морі. Ізраїльські партнери вивчатимуть можливості для співпраці в інших проєктах з розвідки та видобування вуглеводнів в Україні, адже вважають український ринок привабливим в довгостроковій перспективі.