Сьогодні на засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу довгоочікуваний проект Закону України «Про енергетичну ефективність» (зареєстрований народними депутатами за №4507 від 17.12.2021). Свої голоси за підтримку законопроекту віддали 270 народних депутатів.
«Це крок до енергоефективної та конкурентоздатної економіки, до гідного рівня життя українців, до євроінтеграції! Завдяки законопроекту встановлюються нові рамкові умови для реалізації політик в сфері енергоефективності на усіх рівнях: виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Україна має одну з найбільш енергоємних економік у світі. При цьому, наявний значний потенціал підвищення енергетичної ефективності.
Так, відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, тільки за оцінкою в трьох секторах – житловий, бюджетний та постачання енергії (разом близько 63% енергетичного балансу України) потенціал енергоефективності дорівнює заощадженню близько 19 млн тне або 8 млрд євро щорічно.
Законопроектом, розробленим у рамках імплементації Директиви 2012/27/ЄС, визначаються:
основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності;
особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності;
підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель;
засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади;
вимоги до екодизайну енергоспоживчих продуктів;
засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, енергосервісу;
особливості запровадження інтелектуальних систем обліку;
стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання та у сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу;
відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності та інше.
Держенергоефективності готове активно долучатись до напрацювання правок до редакції законопроєкту до другого читання.