Маємо вирішити питання дивідендної політики АМПУ і перегляду портових зборів, – Владислав Криклій

На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час наради з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації (EBA) щодо врегулювання сфери морського та внутрішнього водного транспорту в Україні, яка проходила сьогодні, 4 березня, в Мінінфраструктури.

«Маємо прохання від бізнесу – зменшення портових зборів. На сьогодні Методика розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах, не дає зиску для конкретного підприємства чи оператора і, на мою думку, є неприйнятною. У Національній економічній стратегії ми вже передбачили та заклали ключову норму – щоб змінилась дивідендна політика стосовно АМПУ і вона виходила з мінімально встановлених розмірів – не більше 30%. Це якраз і є та сама можливість перегляду розміру ставки портових зборів», – зазначив Владислав Криклій.

Учасники наради також обговорили шляхи подальшого доопрацювання проектів Порядку справляння, обліку та використання коштів від портових зборів і Порядку та умов компенсації інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури.

Крім цього, було обговорено стан розробки проектів підзаконних актів для належного функціонування внутрішніх водних шляхів після набрання чинності нового закону «Про внутрішній водний транспорт».

Участь у нараді взяли в.о. голови Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький, директор Команди підтримки реформи при Мінінфраструктури Ірина Кошель, представники Міністерства та компаній-членів EBA.