Україна отримає від Пентагону два патрульних катери Mark IV з озброєнням

Міноборони США заявило про виділення нового пакету військової допомоги для України на суму $ 125 млн. Надання ще одного пакета, на $ 150 млн, залежить від успіху проведених в Україні реформ. Про це повідомляє прес-служба Пентагону.

Пакет допомоги “включає навчання, озброєння і консультативні послуги” для ЗСУ.

“Ці дії підтверджують прихильність США надання оборонного летального зброї, щоб Україна могла більш ефективно захищатися від російської агресії”, – йдеться в повідомленні.

Україна отримає два патрульних катери Mark IV з озброєнням. “В поставку також входять додаткові контрбатарейна радіолокаційні станції і бойова техніка, покликані підвищити нищівну силу, командування і управління, а також ситуативну обізнаність ВСУ; безперервне забезпечення супутникової розвідки і аналізу; військово-медичне обладнання та техніка для евакуації з місця бойових дій”, – йдеться в повідомленні.

Решту $ 150 млн, виділені Конгресом США, будуть надані в 2021 фінансовому році, коли Міністерство оборони у співпраці з Державним департаментом підтвердить, що Україна домоглася значного прогресу в ключових оборонних реформах в цьому році, як того вимагає Національне оборонне відомство.

Пентагон закликав Україну продовжувати проводити реформи, які посилюють цивільний контроль над збройними силами, сприяють підвищенню прозорості та підзвітності в оборонній промисловості і закупівлі, а також модернізують оборонний сектор в інших ключових областях відповідно до принципів і стандартів НАТО.

ДОВІДКА. Катер Mark VI – бойовий маневрений катер американського виробництва близько 26 метрів в довжину. Оснащений сучасними системами спостереження за обстановкою на морі і виявленням противника. Дуже стійкий до хвилювань на морі, що дозволяє вести прицільний вогонь на поразку навіть під час шторму. Mark VI може одночасно бути обладнаним дистанційно керованими 25-мм гарматами M242 Bushmaster, а також 12,7 і 7,62-мм кулеметами. Його швидкість становить до 63 км / год.
У липні 2020 року в США схвалили продаж Україні до 16 бойових патрульних катерів Mark VI (MK VI) і супутнього обладнання на загальну суму в $ 600 млн.
12 грудня 2020 Сенат США схвалив оборонний бюджет США на 2021 рік, що передбачає в тому числі військову допомогу Україні в розмірі $ 250 млн.