Філія «Днопоглиблювальний флот», завершивши капітальне днопоглиблення акваторії порту Чорноморьк, приступила до виконання експлуатаційного днопоглиблення в акваторії морського порту Одеса господарським способом.
Роботи проводяться на внутрішній акваторії на ділянці Аванпорту, яка слугує водним підходом до акваторій Карантинної і Нової гаваней. До складу каравану входять багаточерпаковий земснаряд «Дунай», три грунтовідвізні шаланди, буксир-заводчик якорів та промірний катер.
Потреба в експлуатаційному днопоглибленні на 2021 рік визначено за результатами сезонних промірів акваторії морського порту,— коментує керівник ДП «Адміністрація морських портів України» Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ. – Земкараван відновлює глибини до позначки 13,5 метрів, всього об’єм днопоглиблення складе 60 тисяч кубічних метрів грунту. Через Аванпорт заходять великотоннажні судна до причалів, на яких здійснюють перевалку чотири портові оператори. Отже доведення глибин до паспортних характеристик дозволить якісно виконувати контрактні зобов’язання з прийому та обробки флоту. Для ДП «АМПУ» це не тільки зобов’язання, прямо визначені законом, але й творчий підхід через оптимізацію витрат на роботи за рахунок більшого акценту на днопоглиблення власним флотом.
Вилучений з Аванпорту грунт за допомогою саморозвантажувальних шаланд транспортується в море на ділянку т.зв. підводного морського відвалу Одеського порту. Усі роботи виконуються з дотриманням особливих умов та правил проведення робіт, передбачених діючими дозволами на проведення робіт на землях водного фонду в т. ч. крім будівельних (для експлуатаційного днопоглиблення) та з дотриманням встановлених нормативів екологічної безпеки та безпеки мореплавства.
повідомляє АМПУ