Підготовлено проект ЗУ “Про найм та працевлаштування моряків в Україні” – ВОКК

Про це стало відомо під час чергових зборів Всеукраїнскої асоціації крюїнговиї компаній (ВОКК), які відбулись  16 лютого 2021 р. в м.Одеса.

Були присутні керівники компаній-членів Асоціаціі та іі партнерів із Одеси, Києва, Миколаїва та Ізмаїла. Серед низки поточних питань обговорювались:
✅шляхи подолання тривалоі організаційно-правової кризи галузі підготовки та дипломування моряків,
✅впровадження ефективних механізмів захисту законних інтересів вітчизняного крюінгу в сучасних умовах з метою збереження та примноження високих здобутків Украіни на міжнародному морському ринку праці.
Невікладними залишаються питання визнання Урядом України моряків «ключовими працівниками» та, за прикладом інших морських країн (здебільшого конкурентів Украіни на ринку праці моряків), побудови на цій основі сталої державної багатовекторної та системної підтримки украінського моряка не лише на період пандемії, але й на тривале майбутне.
Ратифікація будь-яких міжнародних Конвенцій, що обговорюється нині законодавцями, має враховувати міжнародний досвід імплементаціії та сучасні економічні реалії господарськоі діяльності в Украіні, не йти у супереч та не розбалансовувати чинне законодавство, не лягати надмірним руйнуючим «тягарем на плечі» вже доволі ефективно діючої ліцензованоі та визнаноі на міжнародному рівні національної системи працевлаштування громадян.
Учасники зборів дійшли загального рішення, що нині набуває особливоі гостроти та актуальності питання прийняття «Закону про найм та працевлаштування моряків в Україні», проект якого вже підготовлено фахівцями та експертами крюінговоі громадськості для подання у законодавчі органи державної влади.
Приємною сторінкою заходу постали церемоніі прийняття до лав ВОКК нових членів та нагороджнення Подяками Ювілярів.