Саакашвілі звинуватив МЗС у брехні по справі затриманих у Грузії українських моряків

“Сьогодні міністр Кулеба запросив мене в МЗС України, для того щоб зустрітися зі мною і з родичами одеських моряків, яких по-піратськи захопила влада Грузії, що було підтверджено повідомленням по телефону.

Коли ми прийшли в призначений час нам повідомили, що міністр несподівано покинув будівлю міністерства, і ми зустрілися з групою його керівників департаментів. На цій зустрічі родичі моряків пояснили, що тези міністерства, про те, що консул їм допомагав – це повна брехня.” – повідомив М.Саакашвілі у соцмережі.
 6 фактів брехні МЗС у справі українських моряків, незаконно затриманих в Грузії:
① З першого дня морякам надається допомога
Сьогодні родичі підтвердили, що на них ніхто не виходив, а в перший день, коли моряки просили, щоб до них на борт піднявся консул і без нього не проводився огляд, його навіть близько не було.
② Міністерство забезпечило зв’язок затриманих моряків з їх сім’ями
Сьогодні члени сімей моряків заявили, що співробітники міністерства МЗС не тільки не забезпечили зв’язок, але навіть відмовлялися їм допомагати цей зв’язок налагодити.
③ Міністерство намагалося захистити моряків
Навпаки, зі слів родичів на моряків чинився тиск з боку співробітників міністерства, щоб ті визнали свою провину.
④ Український консул був присутній на всіх судових засіданнях
Сьогодні з’ясувалося, що на першому засіданні український консул пішла з самого початку, а на сьогоднішнє головне засідання, український консул не прийшла зовсім, всупереч завданням Президента Зеленського.
⑤ Міністерство займається вирішенням проблеми
Як виявилося, через кілька місяців департаменти міністерства взагалі не в курсі про проблему, а родичам не відповідають на письмові звернення, написані місяць! назад.
 ⑥ Адвокат не передав міністерству документи
Сьогодні ми зв’язалися з адвокатом і з’ясувалося, що він переслав в посольство кілька сот сторінок документів, на що представники міністерства відповіли, що посольство – це не міністерство, хоча мені незрозуміла різниця. Тоді я їм показав своє повідомлення міністру Кулебі, на що він відповів теж повідомленням. Тобто і міністр знав, і посольство знало, і міністерство знало. І вони знову збрехали.
Все це ви можете побачити на відео та в якому жалюгідному стані перебуває МЗС і в цілому українська бюрократія.
… Сьогодні на засіданні суду не було українського консула всупереч завданню Президента Зеленського. Вчора український посол зробив публічну заяву з Грузії, ані слова не сказавши про затриманих моряків, але обрушився на мене, практично цим заохочуючи грузинську владу і надалі незаконно затримувати й утримувати в тюрмах невинних українців.
Я вирішив захищати права українців по всьому світу і звертаюся до всіх українців у всьому світі із закликом повідомляти в Раду Реформ про факти зловживання владою та знущання українськими дипломатами над інтересами українців. Ці факти я буду передавати в Офіс Президента, і надавати їх широкому розголосу.
Я сам випускник української школи дипломатії і знаю дуже багато компетентних українських дипломатів, але є і такі як сьогоднішні суб’єкти, такі як посол України в Грузії, і жінка, яка є його консулом, яка фактично є злочинницею згідно з українським законом.