Затримано учасника злочинної організації, який займався вербуванням моряків для перевезення нелегалів до ЄС

Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим та м. Севастополя, ГУНП в АР Крим та м. Севастополі спільно зі співробітниками Державної прикордонної служби України на території Міжнародного аеропорту “Київ” затримано розшукуваного учасника злочинної організації, який займався вербуванням українських моряків з метою їх експлуатації закордоном.

Раніше, 31 жовтня 2020 року, вказаному учаснику злочинної організації повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людьми, вчинена організованою групою).
Досудовим розслідування встановлено, що починаючи з 2015 року, підозрюваний разом зі спільниками підшукував на материковій частині України моряків, які перебували у скрутному матеріальному становищі. Надалі, через тимчасово окуповану територію АР Крим морським шляхом, моряків доставляли до берегів Туреччини, звідки вони у якості членів екіпажів морських суден переправляли нелегальних мігрантів до країн Європейського Союзу.
Частина з таких завербованих громадян України у подальшому були затримані правоохоронними органами Італії та Греції, де на даний час відбувають покарання.
Сьогодні, Голосіївським районним судом м. Києва до затриманого застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 681000 грн.