В Одеському морському порту впроваджується новий модуль обміну інформацією за допомогою ІСПС

На виконання Поправки до Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року, (Резолюції FAL.12 (40), Директив ЄС, в морській галузі України, в Одеському морському порту розпочата тестова експлуатація модуля оформлення відходу судна в електронному вигляді з використанням інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС). Зокрема, з лютого 2021 року успішно здійснено оформлення у ІСПС судна GRETA.

На період тестової експлуатації здійснюватиметься паралельне оформлення на протязі двох місяців, як в електронному так і в паперовому вигляді, після чого буде здійснено перехід виключно на електронне оформлення. Використання модуля здійснюється на безоплатній основі.

– Впровадження цифрових технологій у процеси обробки суден в акваторіях морських портів України є частиною Стратегії розвитку морських портів України на період до 2038 року, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України у липні 2013 року, і  реалізується державним підприємством «Адміністрація морських портів України», – прокоментував керівник ДП «АМПУ» Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ.

Нагадаємо, електронне оформлення приходу суден вже п’ять років успішно застосовується у практиці вітчизняних портів. Відтепер ДП «АМПУ» переводитиме на новий формат також процедуру відходу судна. Наступним кроком буде переведення в електронний вигляд змінно-добових планів, планів швартових робіт в порту, а також підключення морських сервісів, відповідно до MSC 101/24/Add.1.

– Дякую спеціалістам та керівництву Одеської філії за відповідальний підхід до цього пілотного проекту, а також всьому співтовариству морських агентів за розуміння щодо тимчасових та неминучих незручностей, які пов’язані з тестуванням та паралельним режимом роботи, а також чекаємо від них за цей період пропозицій щодо оптимізації модуля, — підкреслив Олександр ГОЛОДНИЦЬКИЙ.

повідомляє АМПУ