4 лютого Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко взяв участь у шостому публічному обговоренні Національної економічної стратегії-2030 на тему “Розвиток промисловості, транспорту та інфраструктури”. Захід відбувся за участі представників Уряду, Офісу Президента, Верховної Ради України, Центру економічного відновлення, бізнесу, профільних асоціацій та експертів.

“Ключовою метою державної підтримки вітчизняної промисловості є зростання її ефективності та конкурентоспроможності, що дозволить зміцнити позиції на ринках збуту, інтегрувати українських виробників до глобальних ланцюгів вартості, нарощувати обсяги виробництва, зберігати та створювати робочі місця”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

За його словами, вихід промисловості України на новий рівень є можливим за рахунок комплексного розвитку переробних галузей, розширення виробництва продуктів максимально глибокої переробки, за рахунок кардинального оновлення технологій та основних засобів виробництва, каскадування промислових проектів на регіональному рівні, підвищення ресурсоефективності в промисловості.

Стратегія розвитку промисловості передбачає такі основні механізми, як:

  • впровадження інновацій, елементів Індустрії 4.0;
  • розвиток виробництва продукції з вищою доданою вартістю;
  • розвиток промисловості на регіональному рівні, смарт-спеціалізація;
  • підвищення ресурсної ефективності виробництва;
  • формування циркулярної економіки;
  • укладання “промислового безвізу”;
  • розвиток промисловості через індустріальні парки.

“У 2021 році ми очікуємо відновлювального зростання вітчизняної економіки на 4,8%. На перший погляд, ця цифра може видаватись оптимістичною, але за нею стоїть зважена оцінка можливостей і прагнень економічних гравців, від мікропідприємництва до великого промислового бізнесу”, – наголосив Міністр.

Довідково

Національна економічна стратегія-2030 розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.

Широке обговорення проекту Національної економічної стратегії -2030 стартувало 22 січня і триватиме до 10 лютого.

На основі публічного обговорення НЕС-2030 буде розроблено проєкт рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, затверджено Пріоритети для Програми дій Уряду на 2021-2023 рр. та перелік пріоритетних законів на наступні три роки.