Міністерство оборони України уклало контракт з Державним Київським конструкторським бюро «Луч» про постачання берегового ракетного комплексу «Нептун» до Збройних Сил України. Оборонне відомство провело значну роботу, щоб дану угоду було реалізовано саме в рамках Державного оборонного замовлення поточного 2020 року, – зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, важливо було забезпечити партнерів необхідним обсягом фінансування саме на цьому етапі, щоб якнайшвидше дати їм можливість налагодити серійне виробництво унікального вітчизняного озброєння. Міністерство оборони зробило все від нього залежне, щоб уже наступного року до Збройних Сил України надійшли основні складові частини дивізійного комплекту берегового ракетного комплексу «Нептун».

«Ще раз хочу наголосити, що рішенням про закупівлю комплексу у межах фінансових можливостей поточного року Міністерство оборони демонструє свою беззаперечну зацікавленість мати «Нептун» якомога швидше у бойовому порядку українського війська. Для нас очевидно, що цей комплекс стане потужним інструментом стримування збройної агресії противника на морі», – зазначив Міністр оборони Андрій Таран.

Збройні Сили України мають отримати уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу.

Нагадаємо, що 23 серпня 2020 року Міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про прийняття берегового ракетного комплексу РК-360 МЦ “Нептун” на озброєння Збройних Сил України.