Сьогодні, в останній робочий день перед низкою різдвяних і новорічних свят, в Одеському порту успішно проведена операція по спасінню несамохідного судна «МБ-2». У зв’язку з цим, висловлюю всім спеціалістам і компаніям, які брали в ній участь, подяку за чіткі, швидкі і грамотні дії в надзвичайній ситуації.

Так співпало, що цією подією завершується черговий етап у моїй особистій кар’єрі спеціаліста морського транспорту – Міністерством інфраструктури України прийнято рішення про зміну керівництва адміністрації Одеського морського порту. І сьогодні – мій останній робочий день на посаді начальника Одеської філії АМПУ.

На цій посаді мені випало працювати разом з вами всього один рік. Але за цей рік спільними зусиллями адміністрації порту і компаній-партнерів вдалося реалізувати більше інфраструктурних проектів, ніж за попередні п’ять років. Завдяки нашій єдності і цілеспрямованості, такий важкий і непередбачуваний для всієї планети 2020 й рік став роком перемог для Одеського порту:

– введено в дію 1-й пусковий комплекс реконструйованого причалу №7 Карантинного молу;

– реконструйована перша черга магістрального шляхопроводу порту;

– добудований причал 1-з на Андросовському молу, який до цього майже десятиліття значився довгобудом;

– створені нові залізничні фронти вивантаження на причалах №№9-10 Платонівського молу;

– запроваджено IT-сервіс завчасного планування і гарантованого запуску в порт вантажного транспорту «Тайм-слот»;

– адміністрація порту отримала престижну нагороду найбільшої круїзної асоціації світу «Медкруіз» – Mare Nostrum MedCruise Awards, як «Порт чорноморського регіону, який демонструє активну і цілеспрямовану діяльність в період пандемії»;

– і, нарешті, успішним проведенням операції з видалення аварійного танкера «Делфі» з пляжної зони Одеси ми показали всій Україні, що в Одесі можна зібрати команду професіоналів, якій під силу вирішувати подібні завдання.

Крім того, нам вдалося почати роботу по інших проектах, які мають життєво важливе значення для конкурентоспроможності порту і благополуччя колективу в майбутньому: вже ведуться проектні роботи в рамках найбільш масштабної за останні 20 років реконструкції лівого крила Платонівського молу, реконструкції 3-й черги магістрального шляхопроводу і капітального ремонту внутрішньопортових доріг.

Залишаючи посаду керівника Одеської філії Адміністрації морських портів України, я хочу сказати щире «дякую» всім, з ким мені довелося працювати пліч-о-пліч останні 17 років, в першу чергу моїм учителям, завдяки яким я зміг пройти цей непростий, але захоплюючий шлях від простого інженера до керівника «першого порту» України. Також, я щиро вдячний керівництву МІУ і ДП «АМПУ» за плідну роботу, і, як результат – безцінний досвід.

Сподіваюся, що цей досвід професіоналізму, командної роботи і постійного руху до нових цілей допоможе мені й надалі приносити користь морській галузі.

Друзі!

Дозвольте привітати всіх вас з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим! Міцного вам здоров’я, сімейного благополуччя, мирного неба над головою і нових успіхів у професійній діяльності на благо Одеського порту і всієї України!

Щиро Ваш, 

Руслан Сахаутдінов, начальник адміністрації Одеського морського порту