ДП «Укроборонсервіс» та ТОВ «Кютерміналз Ольвія» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво

22 грудня, у присутності Міністра інфраструктури України Владислава Криклія дочірнє підприємство державної компанії «Укрспецекспорт» – ДП «Укроборонсервіс» та проєктна компанія катарського портового оператора QTerminals W.L.L. – ТОВ «Кютерміналз Ольвія» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.

Сторони посилено співпрацюватимуть задля належного виконання концесійного договору та подальшої ефективної та прибуткової діяльності порту.

«Спеціалізований морський порт «Ольвія» – наш другий концесійний проєкт, у рамках якого ми залучили до роботи провідного світового оператора – катарську компанію QTerminals, що управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад вартістю понад 7 млрд доларів. Сьогодні проєктна компанія концесіонера ТОВ «Кютерміналз Ольвія» та Укроборонсервіс уклали перший Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво у рамках цієї концесії, що є важливим досягненням перехідного періоду. Серед іншого, документ врегульовує питання, пов’язані зі спільним користуванням інфраструктурними об’єктами, та допоможе сторонам об’єднати зусилля для розвитку стратегічної інфраструктури довкола порту», – прокоментував підписання Меморандуму Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, ТОВ «Кютерміналз Ольвія» та ДП «Укроборонсервіс» разом докладатимуть зусиль для здійснення робіт з реконструкції та днопоглиблення, збільшення пропускної спроможності під’їзних автошляхів та залізниці, що ведуть до порту. А Мінінфраструктури як концесієдавець надаватиме постійну підтримку концесіонеру в питаннях налагодження співпраці щодо проєкту концесії з іншими державними підприємствами. Меморандум також передбачає заходи, спрямовані на співпрацю сторін з органами місцевого самоврядування та органами державної влади Миколаївської області, державними підприємствами та відомствами з метою забезпечення сталого розвитку, а також інвестиційної привабливості регіону, в якому здійснюється проєкт.

Нагадаємо, договір про передачу в концесію спеціалізованого морського порту «Ольвія», розташованого у Миколаєві, був укладений 20 серпня цього року. Відповідно до нього, катарська компанія QTerminals інвестує у розвиток порту близько 3,4 млрд грн. Крім цього, не менше 80 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру. Довідково: QTerminals – катарський портовий оператор, заснований Мвані Катар (51% акцій) та Мілаха (49% акцій). Компанія надає послуги з перевезення контейнерних та генеральних вантажів, RORO перевезень, транспортування худоби, а також послуги постачання для морських суден у рамках першої фази розвитку порту Хамад, який є виходом Катару до міжнародної торгівлі. QTerminals відповідальна за забезпечення імпорту та експорту Катару, його морські торговельні потоки та стимулювання економічного зростання на місцевому й регіональному рівнях.