Генеральний директор Укроборонпрому здійснив візит до підприємств Концерну, розташованих у Миколаєві

Генеральний директор Укроборонпрому здійснив візит до підприємств Концерну, розташованих у м. Миколаїв. Зокрема, Юрій Гусєв відвідав підприємства, що входять до складу концерну: ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, ДП “Миколаївський суднобудівний завод”, ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект”, ДП “Миколаївський бронетанковий завод” та Миколаївський авіаремонтний завод.

На Миколаївському суднобудівному заводі Юрій Гусєв, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім та голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва підписали Меморандум про співпрацю між обласною владою та концерном та провели прес-брифінг. Зокрема, Меморандум передбачає поглиблення співпраці в напрямі розвитку промисловості, створення сприятливих умов для розширення та модернізації виробничих потужностей оборонно-промислової галузі регіону.

Гендиректор Укроборонпрому зазначив, що Президент України, під час візиту в Миколаївську область вказав на необхідність посилення суднобудування і суднобудівної галузі, як стратегічної для розвитку країни.

“Я переконаний, ми напрацюємо ті подальші кроки розвитку суднобудування, які стосуються і підприємств- учасників концерну, і тих, які сьогодні залучаються до виконання державного оборонного замовлення”, – додав він.

Миколаїв та Миколаївщина роблять значний внесок у забезпечення обороноздатності України. Укроборонпром об’єднав підприємства, які створили 10 тисяч робочих місць у Миколаєві у кількох сегментах – суднобудівному, авіаремонтному, бронетехніки, машинобудування, проектування і ремонту техніки і обладнання.

Багато питань журналістів стосувалися долі Миколаївського суднобудівного заводу та перспектив його розвитку. У 2020 році завод виконав ремонт 10 одиниць кораблів для ВМС ЗСУ. Це важливе для підтримки обороноздатності країни підприємство, і Концерн працює над тим, щоб завод мав більше замовлень, щоб його працівники мали роботу, щоб сплачувались податки в регіоні і зростав валовий регіональний продукт.

Щодо потенціалу “Зорі”-“Машпроекту” Юрій Гусєв впевнений, що це підприємство має великі перспективи для реалізації замовлень як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, тому що має низку конкурентних переваг: “Ми маємо інформацію від країн-партнерів, які готові співпрацювати з “Зоря”-“Машпроект” як в якості замовників, так і в якості партнерів по реалізації спільних проектів. Тому я переконаний в тому, що у цього підприємства велике майбутнє і ми будемо працювати над тим, щоб воно отримало нові можливості вже наступного року”.

В свою чергу, голова Миколаївської ОДА Валерій Кім висловив підтримку діяльності Укроборонпрому на благо України та Миколаївщини.

“Підприємства, які знаходяться на території нашої області дуже важливі для нас, і ми дуже хочемо, щоб вони мали державні замовлення. Зі свого боку можу сказати, що Ви точно отримаєте необхідну допомогу і ми готові йти на зустріч у всіх питаннях, що стосуються співпраці з ДК “Укроборонпром”. Ми зробимо все від нас залежне, аби дати новий подих підприємствам міста. І я сподіваюсь, що це буде зроблено в найкоротший термін”, – запевнив він.

Слід зазначити, що всі учасники брифінгу висловили готовність працювати разом задля єдиної мети – відновленню суднобудування в країні та розвитку стратегічних підприємств, розвитку економіки регіонів і України в цілому.