Заступник Міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко переконаний, що співпраця Мінветеранів та Мін’юсту сприятиме підвищенню рівня правової поінформованості ветеранів щодо захисту своїх законних прав та збільшить загальну кількість звернень за правовою допомогою.

Про це він заявив під час он-лайн наради з заступником Міністра юстиції України Валерією Коломієць, яка відбулася за участі представників Координаційного центру з надання правової допомоги.

«Забезпечення правового захисту ветеранів – один з основних пріоритетів роботи Мінветеранів. Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше звертаються за правовою допомогою. Тому співпраця в цьому напрямку з Мін’юстом може стати ще одним кроком до покращення системи надання юридичних послуг ветеранам», – зазначив Олексій Ілляшенко.

Досить часто ветерани після звільнення з військової служби та повернення до мирного життя зіштовхуються з порушенням своїх прав, зокрема, це стосується незаконного звільнення з місця роботи, яке залишалося на момент проходження служби, нарахування заробітної плати або компенсацій за невикористані відпустки при звільненні.

За словами Олексія Ілляшенка, важливо проводити просвітницьку роботу з учасниками бойових дій з питань їх правового захисту напередодні демобілізації. Це дозволить зменшити випадки порушень прав ветеранів та допоможе успішно адаптуватися до мирного життя.

У свою чергу в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов підтримав ідею проведення заходів з правого просвітництва серед ветеранів, та зазначив, що це покращить рівень обізнаності щодо їх прав.

« Під час карантину можливе проведення спільних комунікативних заходів – конференцій, семінарів, «круглих столів» в он-лайн форматі. Це допоможе підвищити кваліфікаційний рівень ветеранів війни у правовому полі та дозволить обмінюватися успішними практиками щодо захисту їх прав», – зазначив Олександр Баранов.

За його словами, починаючи з 2015 року до центрів за вторинною правовою допомогою звернулися понад 38 тис. учасників бойових дій. З початку цього року таку допомогу вже отримали майже 5 тис. учасників АТО/ООС.

За результатами зустрічі, сторони домовилися продовжити консультації щодо створення успішної системи правової допомоги ветеранам та членам їх сімей.

У подальшому, після вивчення пропозицій та зауважень зацікавлених міністерств та відомств, планується підписання Меморандуму про співробітництво між Мінветеранів та Координаційним центром з надання правової допомоги при Мін’юсті.