Мінцифра створила необхідні умови, щоб вся Україна, незалежно це місто-мільйонник чи невеличке село, мали рівні можливості доступу до швидкісного мобільного інтернету

Починаючи з липня 2020 року доступ до мобільного інтернету четвертого покоління вперше отримали 7685 населених пунктів, де проживають понад 1,5 млн українців. Загалом доступ до технології 4G вже мають 20506 міст та сіл України. Про це розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У 2019 році Президент України Володимир Зеленський спільно з мобільними операторами підписав меморандум, що дозволило розпочати процес підключення найвіддаленіших куточків країни до сучасного мобільного інтернету.

“Мешканці великих міст в Україні вже давно мають доступ до швидкісного інтернету. Натомість у невеликих селищах такої можливості здебільшого немає. На жаль, ніхто раніше не розв’язував цю проблему. Мінцифра від початку своєї діяльності працює над її вирішенням. Ми розвиваємо як мобільний, так і фіксований швидкісний інтернет. Наступного року сфокусуємося на покритті міжнародних та національних доріг”, – зауважив Михайло Федоров.

За словами Міністра, залишилось підключити ще 7 334 населених пунктів. До кінця листопаду оператори закінчать процес обміну частотами. Це прискорить процес забезпечення інтернетом усіх регіонів. Вже до кінця року до 4G ще отримають доступ Черкаська, Дніпропетровська, Херсонська, Харківська, Запорізька, Донецька та Луганська області.

Також Віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров розповів про план забезпечення українців фіксованим інтернетом. Міністр цифрової трансформації наголосив, що першочерговою задачею команди є підключення до інтернету соціальних об’єктів: шкіл, бібліотек, лікарень. Для цього розроблена чітка стратегія.

У Мінцифрі вивчили реальну ситуацію з покриттям населених пунктів і соціальних об’єктів. До цього ніхто в країні не знав, скільки реально міст і сіл мають підключення до швидкісного фіксованого інтернету.

“Як і дороги, бюджетні витрати на прокладання оптоволоконних мереж – це завжди була темна історія. Але ми розібралися у цьому грунтовно і маємо чіткий план та бачення як виправити ситуацію”, – додав Михайло Федоров.

У найближчих планах Міністерства цифрової трансформації підключити до швидкісного інтернету 10 800 соціальних об’єктів України. До другого читання Закону Про Державний бюджет Мінцифра підготувала відповідні пропозиції. У перелік цих соціальних об’єктів входить 2000 шкіл, у яких навчається 130 тисяч учнів. Загальна сума фінансування, яка передбачається на 2021 рік – 850 млн грн.