Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік (№4000), який 5 листопада буде винесений на голосування членів Парламенту в першому читанні.

Проект є цілком збалансованим і реальним до виконання. Це не просто фінансовий кошторис, а дорожня карта соціально-економічного розвитку держави на наступний рік. Бюджет-2021 створює основи для проведення необхідних трансформацій, що зроблять нашу країну успішною, а економіку сильною у середньостроковій перспективі.

Завдяки визначенню чітких пріоритетів держбюджету-2021, країна зможе впоратись з коронакризою, буде забезпечено умови для фінансової стабільності та підвищення добробуту громадян.

У тісній співпраці Мінфіну з народними депутатами та парламентськими комітетами, робоча група Комітету з питань бюджету напрацювала 2 451 пропозиції, що лягли в основу Бюджетних висновків Верховної до проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік».

Схвалення у Парламенті проекту постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» дозволить учасникам процесу якісно опрацювати зазначені положення, підготувати і вчасно подати до Верховної Ради України проект держбюджету-2021 для ІІ-го читання.

Мінфін грунтовно опрацює всі правки і пропозиції народних депутатів та намагатиметься врахувати більшість із них, виходячи з пріоритетності видатків та можливостей дохідної частини бюджету. Насамперед ідеться про фінансування соціально-економічного розвитку територій, соціальний захист, охорону здоров’я, освіту, науку, культуру, спорт, розвиток інфраструктури, підтримку військової сфери, прокуратури, агросектору, екології, інвестиційних проектів тощо.
«Вдячний народним депутатам за конструктивний діалог і розуміння важливості збалансованості бюджету. Маємо виходити з наявних можливостей і стану національної економіки. Тому прагнемо, щоб всі видатки були підтверджені реальними доходами. Маємо спільну мету – вийти на фінансовий документ максимальної якості. Тому ми якісно і вчасно доопрацюємо проект бюджету з урахування Бюджетних висновків, після чого подамо документ на ІІ-ге читання», – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Мінфін закликає Парламент підтримати у першому читанні проект Закону. Це рішення – наша спільна відповідальність за фінансові умови, в яких житиме країна наступного року.

Нагадаємо, що 14 вересня проект держбюджету-2021 вчасно було подано до Верховної Ради для опрацювання та підготовки до розгляду у першому читанні.