З початку 2020 року державні інспектори Миколаївщини провели понад 200 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з початку 2020 року здійснили 212 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок на Миколаївщині.

За результатами проведених перевірок виявлено 164 порушення земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 1,76 тис. гектарів.  Встановлено 91 факт самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 474,92 га; зафіксовано 5 фактів використання земель не за цільовим призначенням та з порушенням природоохоронного режиму використання земель площею 172,53 гектара.

Також за цей період виявлено 21 випадок знищення межових знаків земельних ділянок площею  677,6 га та один випадок зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу площею 3,5 гектара.

З метою усунення порушень та притягнення порушників до відповідальності винесено 137 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 27,9 тис. гривень. До органів прокуратури направлено 2 матеріали для вжиття заходів прокурорського реагування у зв’язку з ознаками кримінального порушення.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму більше 1,17 млн грн, з яких 558,7 тис. грн порушники сплатили добровільно.

Крім того, до органів місцевого самоврядування Миколаївської області сплачено майже 1,1 млн грн втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельних ділянок.