Судновласник Delfi та АМПУ досягли домовленостей щодо процесу ліквідації судна та строків завершення робіт

Туристичний сезон в Одесі вже розпочався, однак відповідальні сторони так і не прибрали танкер Delfi з міського пляжу. Саме судновласник та Адміністрація морських портів України мають необхідні повноваження для цього, але дати ліквідації затонулого об’єкта постійно переносяться.

Наразі Одеська обласна державна адміністрація виступає в ролі медіатора в цьому складному процесі задля безпеки відпочивальників й захисту природи.

На нараді минулого тижня було доручено:

– Представнику судновласника провести випробовування та підготувати остаточний план підйому судна та погодити його з уповноваженими органами.
– Капітану Одеського морського порту невідкладно розглянути цей план та встановити строк закінчення робіт з ліквідації.
– Державна екологічна інспекція України оперативно підрахувати розмір збитків, завданих навколишньому середовищу.

«Цього тижня ми нарешті отримали план робіт з ліквідації. Тому я хочу надати максимальної публічності подальшим діям відносно Delfi. Протягом останніх двох тижнів судно обстежували водолази, збираючи дані про стан корпусу Delfi. Результати – невтішні. Значну частину судна затопило водою та наповнило піском. На жаль, потужностей буксирів не вистачить для того, аби одразу зняти з місця танкер», — зазначив керівник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.

Також він наголосив, що беручи до уваги принципову позицію Одеської міської ради проти розпилу судна безпосередньо на місці затоплення, судновласник запропонував підняття Delfi за допомогою повітряних балонів. Їх мають розмістити в пустотах судна. Вони забезпечать плавучість танкеру, після цього буксири транспортують його до порту.

Строк завершення робіт спливає наступного тижня – 25.06.2020. Після цієї дати АМПУ має самостійно розпочати ліквідаційні роботи.