Міністр оборони України Андрій Таран провів телефонну розмову з Главою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим

16 червня 2020 року Міністр оборони України Андрій Таран провів телефонну розмову з Главою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим.

Міністр оборони України наголосив на незворотності реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору. Він висловив подяку за рішення Північноатлантичної ради, яка 12 червня ц.р. визнала Україну Партнером з розширеними можливостями (Enhanced Opportunity Partner – EOP).

“Це рішення є свідченням успішного втілення в життя оборонної реформи та дієвого партнерства з Альянсом”, – зазначив Міністр оборони України.

В ході взаємокорисної розмови Андрій Таран та Александер Вінніков обговорили стан та перспективи практичної реалізації Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО, в т.ч. започаткування нового циклу Процесу планування та оцінки сил і уточнення Комплексного пакету допомоги НАТО з урахуванням підготовки та прийняття нових документів стратегічного планування в Україні. Співрозмовники погодилися, що оцінка ходу виконання РНП експертами Альянсу восени цього року надасть можливість для своєчасного внесення необхідних коригувань.

Важливим аспектом розмови став обмін думками щодо максимально ефективного використання консультативно-дорадчої допомоги з боку НАТО як ефективного механізму здійснення оборонної реформи.

Андрій Таран підкреслив, що в умовах обмежень, спричинених пандемією COVID-19, Україна приділяє надзвичайно важливе значення збереженню та проведенню всіх можливих національних та багатонаціональних навчань, тим самим покращуючи нашу взаємосумісність та підвищуючи оперативну та бойову готовність збройних сил.

На завершення Андрій Таран та Александер Вінніков обговорили організацію телефонної розмови Міністра оборони України з Генеральним секретарем НАТО.