Інформація щодо оприлюднення Меморандуму з МВФ

Питання схвалення програми Stand-by для України планується розглянути на засіданні Ради директорів Міжнародного валютного фонду 9 червня 2020 року.

Лист про наміри та Меморандум про економічні та фінансові політики будуть опубліковані на офіційних сайтах МВФ, Міністерства фінансів України та Національного банку України одразу після прийняття позитивного рішення Радою директорів МВФ, як це врегульовано політикою прозорості Фонду.

Зокрема, одним із документів, які регулюють взаємовідносини МВФ із країнами-членами, є Оновлений посібник щодо політики прозорості Фонду.

Відповідно до пункту 8 згаданого Посібника більшість документів Ради директорів повинні публікуватись невідкладно, водночас вони не можуть публікуватись до дати засідання Ради. Також в Посібнику зазначено, що МВФ рекомендує державним органам країни-члена утриматись від публікації Листа про наміри та Меморандуму про економічні та фінансові політики до моменту їх розгляду Радою директорів Міжнародного валютного фонду. Передчасна публікація може бути сприйнята як упередження рішення Ради директорів та створити хибне враження, що Фонд уже затвердив запит країни-члена.