Справу щодо 367 тис. грн незаконної компенсації екснардепа скеровано до суду

НАБУ і САП закінчили розслідування фактів безпідставного отримання з державного бюджету понад 367 тис. грн компенсації за оренду житла та недекларування статків народним депутатом України VIII скликання. 5 червня 2020 року обвинувальний акт скеровано до суду.

Дії колишнього народного обранця кваліфіковані за ст.366-1 («Декларування недостовірної інформації») та ч.2 ст.364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).

За даними слідства, екснардеп у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік свідомо не зазначив проживання у квартирі вартістю 10,9 млн. грн. та видатки на оплату частини її вартості, придбання дороговартісних предметів побуту та цінних паперів, у декларації за 2017 рік — не вказав 5,24 млн грн доходів, видатків у розмірі 5,19 млн грн у зв’язку з придбанням квартири, та фактичне набуття у власність квартири у Києві вартістю близько 10,91 млн грн (нерухомість зареєстровано на близьку особу).

Крім того, слідство встановило: попри те, що фактично колишній народний депутат із кінця 2016 року проживав у власній квартирі у Києві, він отримував ще й компенсацію за нібито сплачувану вартість оренди номера у готелі «Київ». Загалом, упродовж лютого 2018 – серпня 2019 років ці незаконні виплати становили понад 367 тис. грн.

Зазначимо, що вказана особа також має статус обвинуваченого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище») у так званій «бурштиновій справі». Наразі справу розглядає суд.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.