Держприкордонслужба про карантинні обмеження при в’їзді на територію України

Державна прикордонна служба України, відповідно до компетенції, проводить визначений Президентом та Урядом комплекс організаційних та практичних заходів щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID -19.

Зокрема у функціонуючих пунктах пропуску проводиться температурний скринінг у всіх осіб, які прямують на в’їзд в Україну. Окрім цього, під час в’їзду в Україну громадяни, в обов’язковому порядку мають проходити 14-денний карантин. Для цього і громадяни нашої країни, і іноземці, мають встановити додаток «Дій вдома», тобто підтвердити своє добровільне рішення на самоізоляцію, або ж у разі невстановлення додатку –  направляються на обсервацію у заздалегідь визначені обласними (Київською міською) державними адміністраціями.

Нагадаємо, сама перевірка встановлення застосунку «Дій вдома» відбувається у місці проходження паспортного контролю. Особа, яка перетинає кордон, має надати паспорт, повідомити свій номер телефону, який буде активним наступні 14 днів та використовується для «Дій вдома» і адресу самоізоляції для фіксації в інформаційній системи Державної прикордонної служби, після чого показати екран свого телефону із активним застосунком «Дій вдома».

 Більш детальну інформацію щодо застосунку «Дій вдома»  громадяни можуть знайти на інформаційних стендах, що є у кожному нині діючому пункті пропуску на державному кордоні.

Якщо особа не встановила застосунок «Дій вдома», то вона спрямовується до обсерватора (ізолятора) відповідно до встановленої процедури. Для цього необхідно звернутися до працівників поліції та\або місцевих органів влади, які несуть службу в пунктах перетину державного кордону.

Також зазначимо, що про осіб, які відмовилися проходити інкубаційний період на самоізоляції чи обсервації, а також тих, хто порушив правила карантину, співробітники Державної прикордонної служби відразу повідомляють співробітників Нацполіції  та   санітарно-карантинні підрозділи.  

Загалом з початку введення таких заходів у пунктах пропуску на державному кордоні прикордонники виявили понад 120 осіб, які порушили  14-денний карантин. Інформацію щодо них передали співробітникам Нацполіції. Нагадаємо, за таке порушення ст.44-3 КУпАП передбачає штраф від 17 тис. грн.

Детальніше з питаннями щодо карантину (у межах компетенції Держприкордонслужби України) можна ознайомитися за посиланням: https://dpsu.gov.ua/ua/Pitannya-vidpovidi-/