Дмитро Кулеба домовився з бізнес-омбудсменом про співпрацю для допомоги українському бізнесу та іноземним інвесторам

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із бізнес-омбудсменом України Марчіном Свєнчіцьким.

Міністр поінформував про нову філософію економічного напряму роботи міністерства, зокрема, перезавантаження Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

“Я ініціював оновлення економічного напряму зовнішньої політики, тому що криза – це час створювати нові можливості. Міністерство задіює всю свою систему в Україні та за кордоном, аби допомогти українським компаніям виходити на ринки інших країн, аби вони могли заробляли гроші, створювати робочі місця, наповнювати бюджет податками”, – зауважив Міністр.

Глава МЗС підкреслив, що для успішної взаємодії з українським бізнесом і міжнародними інвесторами МЗС зацікавлено у тісній співпраці з Радою бізнес-омбудсмена. Дмитро Кулеба та Мартін Свєнчіцький домовилися об’єднати зусилля для досягнення цієї мети.

Бізнес-омбудсмен схвально сприйняв пропозицію взаємодії з МЗС та зауважив, що таке партнерство дозволить обмінюватися найкращими світовими практиками захисту інтересів бізнесу та покращити імідж України за кордоном як правової держави.

Міністр також запросив бізнес-омбудсмена взяти участь у навчальних модулях з підготовки українських дипломатів і поділитися історіями успіху.

Довідково

Рада бізнес-омбудсмена була започаткована у грудні 2014 року, вперше за історію незалежної України, задля покращення умов ведення бізнесу. До її функцій входить представлення та захист інтересів бізнесу у державних органах. Мета створення структури – забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні.

Рада фінансується через мультидонорський рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році задля створення сприятливих умов ведення бізнесу для українських підприємців. Фінансування надають ЄС, Великобританія, Данія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція та Японія.

Марчін Свєнчіцький є бізнес-омбудсменом в Україні з 12 жовтня 2019 року. Команда Ради бізнес-омбудсмена складається з 30 фахівців із західною освітою та професійним досвідом у юриспруденції, стратегічному управлінні, економіці, аудиті та управлінні ризиками.