У травні порт “Южний” встановив новий рекорд з перевалки вантажів, – Мінінфраструктури

Морський торговельний порт “Южний” продовжує досягати нових рекордних обсягів з перевалки вантажів. Відтак, лише за травень цього року держстивідор забезпечив перевалку 2,1 млн тонн вантажів.

Це на 80% більше, ніж за аналогічний період минулого року і на 86% вище планових показників. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“У березні цього року порт “Южний” встановив абсолютний рекорд з обробки вантажів. Тоді, незважаючи на пандемію та кризу, держстивідор забезпечив обробку 1 млн 777,2 тис. тонн вантажів. Радий, що підприємство не зупиняється на досягнутому, а навпаки, продовжує нарощувати позитивні результати. Відтак, у травні “Южний” побив свій березневий рекорд і здійснив перевалку 2,1 млн тонн вантажів”, – відмітив очільник Міністерства.

Протягом травня цього року оброблено 27977 напіввагонів. Це на 53% більше, ніж за аналогічний період 2019 року. 959 напіввагонів було вивантажено 31 травня, чим оновлено попередній максимальний показник у 890 одиниць. Всього, з урахуванням навантаження, за добу було оброблено 1056 напіввагонів із ЗРК, ЗРО, вугіллям тощо.

Основним вантажем перевалки стала руда – майже 1,5 млн тонн. Перевалка двохмільйонної тонни відбулася 31 травня при навантаженні руди на Capesize KSL Santiago. Всього у травні “Южний” прийняв 16 суден типу Capesize. Це у 2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Експорт склав 75% загального обсягу перевалки. Імпорт включає вугілля (169,2 тис. тонн) і бентонітову глину (125 тис. тонн). Протягом місяця через порт “Южний” пройшло 162 тис. тонн транзиту і 60,9 тис. тонн каботажу. Також на підприємстві продовжує збільшуватися кількість оброблених великотоннажних балкерів.

Нагадаємо, за перший квартал 2020-го року “Южний” досяг історичного максимуму обробки вантажів – майже 4,6 млн тонн. Це на 50,7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Разом з цим, значно зросла обробка вагонів і суден – досягнута рекордна норма вивантаження піввагонів за добу (857 одиниць). Всього за січень-березень було оброблено 67245 вагонів та 62 судна, у тому числі, 36 суден Capesize.