Денис Шмигаль: Держава має приділяти більше уваги запобіганню домашнього насильства

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у зустрічі дружини Президента Олени Зеленської та Керівника Офісу Президента Андрія Єрмака з представниками правозахисних громадських організацій. У своєму виступі очільник Уряду наголосив, що епідемія коронавірусу та карантинні заходи проявили масштаб такого явища, як домашнє насильство.

«Важливо не тільки реагувати постфактум, необхідно на державному рівні займатися його профілактикою. Очевидно має бути державна програма протидії домашньому насильству, під яку необхідно підвести відповідну законодавчу базу. Має бути організована робота психологів і інших відповідних служб. Виводити проблему домашнього насильства на державний рівень – критично необхідно», – переконаний Прем’єр-міністр.

Глава Уряду підтримав ініціативи Олени Зеленської та нагадав, що під егідою Першої Леді створено експертне середовище, яке виносить цю проблему на новий рівень.

Денис Шмигаль також нагадав, що уже при Кабінеті Міністрів працює урядова гаряча лінія 1547, куди можуть звертатися жертви домашнього насильства, щоб отримати допомогу. Час показує, що необхідно посилити її роботу.

 «Домашнє насильство – це звичайно злочин, а не прояв любові. Приказку «Б’є – значить любить» ми маємо забути, і цим злочинам потрібно всіляко протидіяти», – підсумував Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль: Держава має приділяти більше уваги запобіганню домашнього насильстваДенис Шмигаль: Держава має приділяти більше уваги запобіганню домашнього насильстваДенис Шмигаль: Держава має приділяти більше уваги запобіганню домашнього насильства